© afbeeldingen: Harley Benton

The Harley Benton Aged Series: Ze zien er oud uit maar ze zijn splinternieuw

Er is jaarlijks een grote muziekbeurs in de buurt van Los Angeles en die heet de NAMM. Ik ben daar een keertje geweest ergens rond 2010 en toen ik daar met een paar standhouders stond te praten vertelde ze me dat er het jaar er voor iemand met een stand stond vol met gitaren die niet oud waren maar oud gemaakt waren. ‘Relic look’ noemde hij standhouder dat. Terwijl iedereen uit de muziekbranche die man achter zijn rug stond uit te lachen omdat dit zo’n belachelijk idee was om gitaren er oud er uit te laten zien verkocht die standhouder binnen een paar uur heel z’n stand uit.

Waar geen muziekinstrumenten producent ooit aan had gedacht bleek een gat in de markt te zijn. Sinds die editie van de NAMM is er veel verandert, heel veel merken maken nu ‘aged’ gitaren en basgitaren.

Harley Benton het gitaarmerk van de muziekwinkel Thomann heeft nu ook een serie aged gitaren op de markt gebracht en noemt dit de Benton Aged Series. Waar bij andere merken ‘aged’ gitaren meestal de hoofdprijs kosten is dat bij Harley Benton totaal niet het geval. Voor € 249,- heb je al een prachtig ST (Stratocaster) model die er uit ziet of je opa ‘m in 1975 had gekocht er 30 jaar mee in een punkband mee heeft gespeeld en nou aan jou heeft gegeven.

Buiten het ST model dat je in verschillende kleuren kan kopen is er ook een TE (Telecaster) model en een JA (Jaguar) model en ook die zijn in verschillende kleuren te koop.

Deze gitaren zijn niet alleen in verschillende kleuren verkrijgbaar maar ook kan je kiezen tussen ‘Light Aged’ of “Heavy Aged’ dus de mate waarin de gitaren zijn aangepast om er nog ouder uit te zien.

Aan de basgitaristen is ook gedacht want er is een PB (Precision) model en een JB (Jazz) model verkrijgbaar. Beide bassen zijn verkrijgbaar in twee kleuren en kan je ook kiezen of je een ‘Light Aged’ of “Heavy Aged’ wilt hebben.

Ook de hardware van de gitaren is onderhanden genomen en ziet er uit of je hier te maken hebt met oude bruggen, knoppen en stemmechanieken die al een paar decennia oud zijn.

Om alle specs van de (bas)gitaren over te gaan typen op de MusicGear website, terwijl Harley Benton een geweldige pagina met alle informatie heeft gemaakt over deze Harley Benton Aged Series, lijkt me een beetje onzinnig dus wil je de specs van deze gitaren weten kijk dan even op deze pagina.

Als je nou toch op deze pagina bent check dan ook even de ‘MODEL OVERVIEW’ waar je alle gitaren kan bekijken in alle kleuren en met beide manier van ‘Aging’. Als je daarna op de ‘Go To Product’ krijg je een pagina te zien met alle specs.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Berichten uit dezelfde categorie

Rickenbacker 3030 MG

Iedere bassist kent natuurlijk de Rickenbacker 4001, en zijn opvolger de 4003, en de artiesten die de Rickenbackers basgitaren polpulair... Lees verder

De nieuwe bas tops en bas speakers van de Harley Benton Block serie

Echte muziek puristen halen hun neus op voor Harley Benton producten. Ik heb zelf meerdere Harley Benton gitaren en wat... Lees verder

Orange Baby Terror: de kleine driftkikker van Orange

Ooit kocht ik een Tiny Terror Combo voor maar liefst € 699,00 om er na een tijdje achter te komen... Lees verder

Laatste berichten

syncMNFST maakt het spelen van een setlist in een band een stuk eenvoudiger

Toen ik vroeger nog in bandjes speelde maakte ik altijd een setlist van de nummers die we hadden geschreven en Lees verder

HarmonyKeen software maakt van elke melodie een harmonie

Zelf heb ik dit nog nooit nodig gehad maar dat kan aan de soort muziek liggen die ik maak en Lees verder

De nieuwe Abasi Stage 7 gitaren van Cordoba Guitars

Vandaag kregen we een email van Cordoba Guitars over de nieuwe Abasi Stage 7 gitaren dus ik dacht alten we Lees verder
© Copyright 2026 MusicGear