© afbeeldingen: Fender

Nieuwe gitaar pedalen van Fender de Pugilist V2 Distortion, de Santa Ana V2 Overdrive, The Pelt V2 Fuzz en The Bends V2 Compressor

Fender is op dit moment niet het meest populaire muziekinstrumenten merk ter wereld en dat komt natuurlijk door de rechtszaak die ze hebben aangespannen.

Wellicht weet je het niet maar Fender klaagt iedere Europese verkoper en maker van gitaren die op Stratocaster gitaren lijken aan. Heel lang en juridisch verhaal en Thomann heeft nu zelfs een rechtszaak tegen Fender aangespannen. Dus dit sleept zich voorlopig nog wel voort.

Buiten rechtszaken aanspannen heeft Fender ook nog wel positieve dingen gedaan namelijk nieuwe versies uitgebracht van enkele van hun gitaarpedalen.

Zo is er de Pugilist V2 Distortion, de Santa Ana V2 Overdrive, The Pelt V2 Fuzz en The Bends V2 Compressor.

Alle pedalen kosten € 199,- en dat is niet echt heel goedkoop om het maar voorzichtig te zeggen.

Wat wel handig is dat Fender de in en uitgang van de pedalen van de zijkanten, zoals bij de vorige versies van deze pedalen, naar de bovenkant van de pedalen heeft verplaatst zodat je ze veel dichter naast elkaar op je pedalboard kan zetten.

Als je naar de oude versie kijkt van The Bends Compressor dan zie je meteen dat de aansluitingen aan de zijkant zit maar ook dat de oude versie goedkoper was (€ 129,00) en veel minder knoppen had. En je weet meer knoppen is altijd beter…

De oude versies van de andere pedalen waren ook allemaal goedkoper (behalve de oude versie van de Santa Ana Overdrive die nog steeds in de Fender online winkel te koop is) maar ook hebben hier de nieuwe versies meer knoppen en mogelijkheden en een wat interessantere vormgeving. Want waar de vorige versies van de pedalen nog simpele glimmende doosjes waren hebben de V2 versies van de pedalen een wat speelsere vormgeving gekregen.

Helaas kan ik nergens video’s vinden waar je het geluid van de verschillende pedalen kan horen dus die kan ik niet toevoegen aan dit artikel.

Op de diverse pagina’s van de Fender pedalen waar ik hierboven in het artikel naar gelinkt heb kan je alle specs lezen van de individuele pedalen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Berichten uit dezelfde categorie

The Harley Benton Aged Series: Ze zien er oud uit maar ze zijn splinternieuw

Er is jaarlijks een grote muziekbeurs in de buurt van Los Angeles en die heet de NAMM. Ik ben daar... Lees verder

Ernie Ball Music Man Bongo bassen in nieuwe 2026 kleuren

Ik ben altijd fan geweest van Music Man bassen maar ik heb geen idee waarom ik fan ben geworden. Wellicht... Lees verder

Sunn O))) HalfLife Octave Distortion + Booster van EarthQuaker Devices

Dit is het kleine broertje van de Sunn O))) Life Pedal Octave Distortion + Booster maar waar je Sunn O)))... Lees verder

Laatste berichten

De nieuwe Abasi Stage 7 gitaren van Cordoba Guitars

Vandaag kregen we een email van Cordoba Guitars over de nieuwe Abasi Stage 7 gitaren dus ik dacht alten we Lees verder

Vintage gear: De VOX Valvetronix ToneLab LE

Als je die grijze tegels op een foto op MusicGear ziet dan weet je dat het artikel over mijn eigen Lees verder

Polyend Keys: mechanisch keyboard en MIDI controller ineen

Omdat ik eigenlijk alleen met Logic Pro werk weet ik niet hoe het met andere DAWs is maar in Logic Lees verder
© Copyright 2026 MusicGear